Advance Tabco 19-18-80EF 80" W x 19.5" D x 28.5" H 16 Gauge 304 Stainless Steel Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
19-18-80EF
MPN:
19-18-80EF
Commercial design services
  • Tubular stainless wall supports for stability
  • 8" deep bowls for efficient handwashing
  • Wall-mounted 80" stainless steel multiwash sink
  • 16-gauge Type 304 corrosion resistance
  • Four electronic faucets for simultaneous use
Weight98 LBS
Height28.5 (H)
Width80 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)15" - 19"
Bowl Height (rim to drain)8" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight98 LBS
Height28.5 (H)
Width80 (W)
Depth19.5 (D)
  • Utility Sink