Advance Tabco 19-18-80EFADA 80" W x 19.5" D x 25.5" H 16 Gauge 304 Stainless Steel Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
19-18-80EFADA
MPN:
19-18-80EFADA
Commercial design services
  • NSF certified for sanitation
  • ADA compliant for accessibility
  • Tubular stainless supports for installation
  • 80" W x 19.5" D wall mount
  • Four electronic faucets for handwash
  • Type 304 stainless steel 16 gauge
Weight92 LBS
Height25.5 (H)
Width80 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)15" - 19"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight92 LBS
Height25.5 (H)
Width80 (W)
Depth19.5 (D)
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • NSF Certified certification
  • Utility Sink
Related products
picture
Advance Tabco TKMG-368 96" W x 36" D Galvanized Base 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Hatco ED20-10818 108" W x 18" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield ED20 Food Shield
Pro IconFree shipping
Caddy Corporation T-566 Undershelf Starter (Pans Not Included)
Yanco BL-512 12" W Porcelain Rectangular Rolled Edge Blue Star Plate