Advance Tabco 94-2-36-36R 45" H x 76" W x 27" D 14 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
94-2-36-36R
MPN:
94-2-36-36R
Commercial design services
Advance Tabco 94-2-36-36R regaline sink offers a durable, NSF-certified 2-compartment workstation with a right-hand drainboard and 11" backsplash.
  • Stainless steel legs with adjustable crossrails
  • 11" backsplash protects walls from splashes
  • Durable 14 gauge Type 304 stainless steel
  • Right-hand 36" drainboard for prep and draining
  • Two 20" x 16" compartments for wash tasks
Weight175 LBS
Height45 (H)
Width77 (W)
Depth27 (D)
Base ConstructionStainless Steel
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Overall Length76"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Compartment Width (side-side)16"
Weight175 LBS
Height45 (H)
Width77 (W)
Depth27 (D)
Overall Length76"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink