Advance Tabco BEV-30-108L 108" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Left Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-108L
MPN:
BEV-30-108L
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco BEV-30-108L 108" stainless steel beverage table has a left 14" x 16" x 12" sink with 4"OC faucet, a 5" x 36" urn trough, and a 14 gauge Type 304 top with 10" x 2" backsplash.
  • 10" x 2" backsplash prevents backflow
  • Enclosed base with undershelves
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 108" W Type 304 stainless steel
  • 14" x 16" x 12" deep sink on left with faucet 4"OC
  • 14 gauge top for durable sanitation
Weight450 LBS
Height46 (H)
Width108 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length108"