Advance Tabco BEV-30-108R 108" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Right Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-108R
MPN:
BEV-30-108R
zoom
Commercial design services
Advance Tabco bev-30-108r 108" stainless steel beverage table has a 14" x 16" x 12" deep sink on the right, a 14 gauge type 304 top, and a 10" x 2" backsplash.
  • 10" x 2" backsplash protects walls
  • Enclosed base with undershelves for storage
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 108" wide Type 304 stainless top for durability
  • 14" x 16" x 12" deep sink on right
  • 14 gauge construction resists wear
Weight450 LBS
Height46 (H)
Width108 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length108"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight450 LBS
Height46 (H)
Width108 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length108"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table