Advance Tabco BEV-30-120R 120" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Right Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-120R
MPN:
BEV-30-120R
Commercial design services
Built for high-volume beverage stations, the Advance Tabco BEV-30-120R features a 14 gauge type 304 top, enclosed base with undershelves, and a deep sink with a 4" OC faucet.
  • 10" x 2" backsplash reduces splash
  • Enclosed base with undershelves
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 120" W Type 304 stainless steel top
  • 14" x 16" x 12" deep sink on right
  • 14 gauge construction resists corrosion
Weight500 LBS
Height46 (H)
Width120 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length120"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight500 LBS
Height46 (H)
Width120 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length120"
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"