Advance Tabco BEV-30-60L 60" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Left Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-60L
MPN:
BEV-30-60L
Commercial design services
Engineered for beverage service, the Advance Tabco BEV-30-60L 60" stainless steel table features a 14" x 16" x 12" sink with a 4" OC faucet and a 5" x 24" urn trough on a 14 gauge Type 304 top.
  • 10" x 2" backsplash for splash control
  • Enclosed base with undershelves for storage
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 60" W Type 304 stainless steel top
  • 14 gauge construction for durability
  • 14" x 16" x 12" deep sink on left
Weight250 LBS
Height46 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length60"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight250 LBS
Height46 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length60"
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table