Advance Tabco BEV-30-60R 60" W Stainless Steel Enclosed Base with Deep Sink on Right Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-60R
MPN:
BEV-30-60R
Commercial design services
Equip your service line with the Advance Tabco bev-30-60r beverage table. It features a 60" stainless steel top, enclosed base with undershelves, and a 14" x 16" x 12" deep sink with a 4" OC faucet.
  • NSF certified for foodservice
  • Enclosed base with undershelves
  • Stainless steel legs with 10" x 2" backs
  • 60" stainless steel top, Type 304, 14 gauge
  • 5" x 24" urn trough with no splash drain plate
  • 14" x 16" x 12" sink on right with faucet 4"OC
Weight250 LBS
Height46 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel
Filter TypeBeverage Tables
Length60"
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
ManufacturerAdvance Tabco
Weight250 LBS
Height46 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Length60"
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"