Advance Tabco BEV-30-96L 96" W x 30" D 14 Gauge Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-96L
MPN:
BEV-30-96L
Commercial design services
Advance Tabco BEV-30-96L beverage table measures 96" W x 30" D. It has a 14 gauge Type 304 stainless steel top, a 10" x 2" backsplash, and a left sink with a 4" OC faucet. The stainless steel base supports heavy-use beverage service.
  • Enclosed stainless base with undershelves for storage
  • Durable 14 gauge Type 304 stainless top for corrosion resistance
  • 5" x 36" urn trough for beverage flow
  • Integrated 14" x 16" x 12" sink with 4" OC faucet for washing
Weight400 LBS
Height46 (H)
Width96 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel Exterior
Filter TypeBeverage Tables
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
Width (side - side)96"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight400 LBS
Height46 (H)
Width96 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Width (side - side)96"
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
National Public Seating CT23060T 30" x 60" Rectangle Café Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-305 60" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Advance Tabco KAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Adjustable Undershelf Work Table
Hatco GRAM-84D6 84" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 4800 Watts
Thunder Group CR012V 11.75" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate