Advance Tabco BEV-30-96R 96" W x 30" D 14 Gauge Beverage Table
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
BEV-30-96R
MPN:
BEV-30-96R
Commercial design services
Advance Tabco BEV-30-96R beverage table measures 96" W x 30" D. It has a 14 gauge Type 304 stainless steel top with a 10" x 2" backsplash and an enclosed stainless steel base.
  • Enclosed base with undershelves for storage
  • 5" x 36" urn trough for beverage service
  • 96" W x 30" D stainless steel work surface
  • Integrated 14" x 16" x 12" sink with 4"OC faucet
  • 14 gauge Type 304 stainless top for corrosion resistance
Weight400 LBS
Height46 (H)
Width96 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Exterior FinishAll Stainless Steel Exterior
Filter TypeBeverage Tables
StyleCabinet Base with Open Shelf(s)
Width (side - side)96"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight400 LBS
Height46 (H)
Width96 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeBeverage Tables
Width (side - side)96"
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"