Advance Tabco CO-1014A-10RE 10" H x 12.5" W x 16.5" D 1 Compartment 304 Stainless Steel 18 Gauge Smart Series Undermount Sink
Shop all Advance Tabco Sink Bowls
SKU:
CO-1014A-10RE
MPN:
CO-1014A-10RE
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco CO-1014A-10RE undermount sink features a 10" x 14" x 10" single bowl made of 18 gauge 304 stainless steel for corrosion resistance and NSF certification.
  • NSF certified for commercial use
  • 3-1/2" drain opening
  • Compact for tight stations
  • 10" W x 14" D x 10" deep bowl
  • Undermount trim 12.5" x 16.5"
  • 18 Gauge 304 stainless steel
Weight14 LBS
Height10 (H)
Width12.5 (W)
Depth16.5 (D)
Compartment Width (side-side)10"
Compartments1
Filter TypeUndermount Sinks
Gauge18 Ga Stainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Weight14 LBS
Height10 (H)
Width12.5 (W)
Depth16.5 (D)
Compartments1
Filter TypeUndermount Sinks
Gauge18 Ga Stainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Sink Bowls
  • Commercial Sink
  • Sink Bowls
Related products
picture
Summit SWC1840BCSSADA 17.75" W Stainless Steel Single Section Glass Door Wine Cellar - 115 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Hatco ES82-60 60" W x 38" D Stainless Steel Frame Self Service Double-Sided Flav-R-Shield ES82 Food Shield