Advance Tabco CRCR-24-CT 24" W x 21" D Stainless Steel Drainboard Top Underbar Basics Closed Glass Rack Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Glass Rack Storage Unit
SKU:
CRCR-24-CT
MPN:
CRCR-24-CT
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Optimize your beverage service with the Advance Tabco CRCR-24-CT, a 24" W x 21" D stainless steel drainboard top underbar glass rack cabinet.
  • NSF certified for safety
  • Compact dimensions for tight spaces
  • Efficient storage for glassware
  • Stainless steel for durability
  • Open cabinet with rack glides
  • 4" backsplash for cleanliness
Weight52 LBS
Height33 (H)
Width24 (W)
Depth21 (D)
BaseOpen Cabinet with Rack Glides
ConstructionStainless Steel
Splash4" Splash
TopDrainboard
ManufacturerAdvance Tabco
Filter ConstructionStainless Steel
Weight52 LBS
Height33 (H)
Width24 (W)
Depth21 (D)
ConstructionStainless Steel
Splash4" Splash
TopDrainboard
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Glass Rack Storage Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment