Advance Tabco DSG-12S-36 36" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-12S-36
MPN:
DSG-12S-36
Commercial design services
  • 18" H side panels 18" deep meet NSF rule
  • Chamber Lock™ rotates in 15° intervals
  • 36" W tempered glass front enhances safety
  • NSF-certified design meets standards
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
Weight131 LBS
Height18 (H)
Width36 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length36"
StyleSingle Face
Service TypeFull / Self Service
Weight131 LBS
Height18 (H)
Width36 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length36"
StyleSingle Face
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Carter-Hoffmann ETD2020 Stainless Steel Single Stack Enclosed Dispenser for 20 x 20 Wash Racks
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto LD179 2 Gal. Clear Acrylic Square Beverage Dispenser
Pro IconFree shipping
Yanco BP-5009 9" W Melamine Rectangular Asian Style Black Pearl Display Plate