Advance Tabco DSG-12S-84 84" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-12S-84
MPN:
DSG-12S-84
Commercial design services
Advance Tabco DSG-12S-84 84" tempered glass sneeze guard features a 12" D countertop, stainless steel top shelf, and NSF-compliant glass panels. It includes Chamber Lock™ rotation, two support legs, and weighs 276 pounds.
  • Countertop mount for easy installation
  • NSF-certified side panels 18" deep
  • Designed for full/self-service operations
  • 84" tempered glass front for visibility
  • 15° Chamber Lock™ rotation for access
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
Weight276 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Sided
Service TypeFull / Self Service
Weight276 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Sided
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards