Advance Tabco DSG-18S-120 120" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-18S-120
MPN:
DSG-18S-120
Commercial design services
Advance Tabco dsg-18s-120 food shield has a 120" W stainless steel top with 3/8" tempered glass front and 1/4" side panels. It meets NSF standards, has two center support legs, and supports self-service with durable construction.
  • Includes two center support legs
  • Chamber Lock™ rotation in 15° intervals
  • Designed for countertop operations
  • 120" tempered glass front for visibility
  • Stainless steel top shelf for support
  • 18" deep tempered glass side panels meet NSF
Weight397 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleSingle Sided
Service TypeFull / Self Service
Weight397 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards