Advance Tabco DSG-18S-84 84" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-18S-84
MPN:
DSG-18S-84
Commercial design services
Advance Tabco's DSG-18S-84 sleek shield features an 84" W stainless steel top and 3/8" tempered glass front with 1/4" side panels meeting NSF depth standards.
  • Fixed legs with two center supports for stability
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments
  • Tempered glass front with 3/8" thickness for visibility
  • Stainless steel top shelf supports service ware
  • 1/4" side panels 18" deep for NSF compliance
Weight286 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
Service TypeFull / Self Service
Weight286 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum WRSC-1842SS-3S 37.5" H x 42" W x 18" D 3 Shelves 2 U Shaped Handles Open Base Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Fisher 58149 12" Stainless Steel Swivel/Rigid Gooseneck Spout Faucet With Single Inlet
Pro IconFree shipping
Rosseto SM249 9.5 Qt. Stainless Steel Rectangular Multi-Chef Chafing Pod
Advance Tabco SAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Base 16 Gauge Adjustable Undershelf Flat Top Work Table