Advance Tabco DTC-S30-84R 83" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Clean Straight Dishtable
Shop all Advance Tabco Dishtable
SKU:
DTC-S30-84R
MPN:
DTC-S30-84R
Commercial design services
Advance Tabco DTC-S30-84R dishtable measures 83" W x 30" D x 34" H and is made of 14 gauge type 304 stainless steel with stainless steel legs. It features a 10" H backsplash, 3" rolled rims, and NSF certification for compliance.
  • NSF certified for sanitation
  • Stainless steel legs with crossrails
  • 115 pounds shipping weight for handling
  • Durable 14 Gauge Type 304 stainless steel
  • 10" backsplash protects walls
  • 83" width fits standard dish lines
Weight115 LBS
Height44 (H)
Width83 (W)
Depth30 (D)
DirectionLeft to Right
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
Stainless Series304 Series
Weight115 LBS
Height44 (H)
Width83 (W)
Depth30 (D)
DirectionLeft to Right
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
  • Dishtable
Related products
picture
Yanco MD-304 3.5 Oz. 4" Dia. White Melamine Round Slanted Milando Sheer Bowl