Advance Tabco FS-1-3624-24RL 84" W 14 Gauge Stainless Steel Fabricated Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
FS-1-3624-24RL
MPN:
FS-1-3624-24RL
Commercial design services
Advance Tabco FS-1-3624-24RL sink features a 36" x 24" x 14" deep compartment, dual drainboards, NSF-certified 14 gauge Type 304 stainless steel, 8" OC faucet holes, tile edge splash, and adjustable legs.
  • 8-1/2" tile edge splash for sanitation
  • Left/right drainboards for efficiency
  • NSF certified for compliance
  • 84" length for workspace
  • 36" x 24" x 14" deep bowl
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight260 LBS
Height43 (H)
Width84 (W)
Depth29.5 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Left and Right-Hand Drainboards
Overall Length84"
Style2 Drainboards
Weight260 LBS
Height43 (H)
Width84 (W)
Depth29.5 (D)
Overall Length84"
  • 1 Compartment Sink
Related products
picture
Advance Tabco VCTF-244 48" W x 25" D 16 Gauge 304 Stainless Steel Satin Countertop
Pro IconFree shipping
picture
Yanco AC-8-S 8 Oz. White Round Porcelain Rolled Edge Abco Sierra Mug
Pro IconFree shipping
Thunder Group 5095AR 96 Oz. Melamine Rose Rimless Bowl
Alto-Shaam 14813 Stainless Steel with Drain Drip Pan
Omcan USA 11197 #12 0.50" Stainless Steel European Style Machine Plate