Advance Tabco FS-2-2424-18L 68.5" W 14 Gauge Stainless Steel Fabricated Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
FS-2-2424-18L
MPN:
FS-2-2424-18L
Commercial design services
Advance Tabco FS-2-2424-18L two-compartment sink features 14 gauge type 304 stainless steel with 24" x 24" x 14" bowls and an 18" left drainboard.
  • Stainless legs with side crossrails for stability
  • 8" OC faucet holes for standard fittings
  • NSF certified for compliance
  • 14 Gauge Type 304 stainless construction
  • 18" left drainboard for prep and drainage
  • Two 24" x 24" bowls for heavy use
Weight255 LBS
Height43 (H)
Width68.5 (W)
Depth29.5 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)24"
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Overall Length68.5
Sink Depth (rim-drain)14"
Style1 Drainboard
Weight255 LBS
Height43 (H)
Width68.5 (W)
Depth29.5 (D)
Overall Length68.5
Sink Depth (rim-drain)14"
picture
Hatco CWBR-3 Stainless Steel Three Pans Drop-In Refrigerated Well - 120 Volts
Pro IconFree shipping
picture
NBR Equipment LD-1218 12" W x 18.25" D x 32.43" H Stainless Steel Underbar Liquor Bottle Display Unit