Advance Tabco FS-WM-100EF 100" W x 19.5" D x 29.5" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Hand Sinks and Accessories
SKU:
FS-WM-100EF
MPN:
FS-WM-100EF
Commercial design services
Advance Tabco's FS-WM-100EF wall-mounted hand sink measures 100" W x 19.5" D x 29.5" H and is made of 14 gauge 304 stainless steel for durability.
  • 8" deep bowls with 16" capacity
  • Wall-mounted with stainless steel supports
  • Includes 3-1/2" rear basket drain
  • 100" wide 14-gauge 304 stainless steel
  • NSF certified for compliance
  • Five electronic faucets for handwashing
Weight128 LBS
Height29.5 (H)
Width100 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)19.5"
Bowl Height (rim to drain)8" Deep
Bowl Width (left to right)100"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
Item TypeWall Mounted
Weight128 LBS
Height29.5 (H)
Width100 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Width (left to right)100"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
  • Hand Sinks and Accessories