Advance Tabco GSGC-15-120 120" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGC-15-120
MPN:
GSGC-15-120
Commercial design services
Advance Tabco gsgc-15-120 tempered glass food shield measures 120" W x 15" D x 18" H. It mounts on countertops, features heat-tempered glass, and a stainless steel frame.
  • Stainless steel frame resists kitchen corrosion
  • 1/4" side panels 18" deep meet NSF standards
  • 120" W tempered glass front offers protection
  • Chamber Lock™ rotates in 15° increments
  • 3/8" tempered top glass supports 100 pounds
Weight419 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight419 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco K-206 4 Centers Splash Mounted 6" Extended D Spout Faucet
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco KMS-306 72" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table