Advance Tabco NDSG-12-120 120" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-12-120
MPN:
NDSG-12-120
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco NDSG-12-120 enhances the service line with a 120" tempered glass double-tier sneeze guard, stainless steel top shelf, and 1/4" heat tempered panels for NSF compliance.
  • Chamber Lock™ rotates shield in 15° increments
  • 120" tempered glass front and side panels enhance visibility
  • Stainless steel top shelf resists corrosion in busy kitchens
  • Double-tier design boosts display for self-service stations
Weight443 LBS
Height34 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleTwo Sided
Service TypeSelf Service
Weight443 LBS
Height34 (H)
Width120 (W)
Depth12 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceSelf-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerAdvance Tabco
Length120"
StyleTwo Sided
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards