Advance Tabco NDSG-18-132 132" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-18-132
MPN:
NDSG-18-132
Commercial design services
Serve protected food with the Tabco NDSG-18-132 sleek shield, a 132" single-sided sneeze guard for self-service.
  • NSF-compliant 18" deep side panels
  • Chamber Lock™ allows 15° rotation intervals
  • Includes center support leg for stability
  • 132" W tempered glass front panels
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
  • Double-tier design for visible product display
Weight503 LBS
Height34 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight503 LBS
Height34 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum WR74-1236GY 36" W x 12" D Chrome Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum P54C 54" H Chrome Plated Finish Post with Leveling Legs