Advance Tabco NSG-15-2WELL 35.56" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSG-15-2WELL
MPN:
NSG-15-2WELL
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco nsG-15-2well stainless steel sleek shield offers a 33-9/16" W barrier with 1/4" tempered glass and a 15" stainless top shelf for self-service.
  • Meets NSF depth requirements
  • 15" stainless steel top shelf for staging
  • Countertop self-service
  • 35.56" W stainless steel frame for durability
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments for access
  • 1/4" tempered glass front and sides for safety
Weight109 LBS
Height18.75 (H)
Width33.81 (W)
Depth19.75 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length33.81"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight109 LBS
Height18.75 (H)
Width33.81 (W)
Depth19.75 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceSelf-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length33.81"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards