Advance Tabco NSGC-15-84 84" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-15-84
MPN:
NSGC-15-84
Commercial design services
Advance Tabco nsGC-15-84 stainless steel food shield has an 84" countertop with 1/4" tempered glass front and sides, 19.25" height, 15" depth, and Chamber Lock™ rotation in 15° increments.
  • Countertop installation for full-service lines
  • 18" deep side panels meet NSF compliance
  • 274 pounds
  • 84" W stainless steel frame for sanitation
  • Chamber Lock™ rotates in 15° intervals for access
  • 1/4" tempered glass panels for impact resistance
Weight274 LBS
Height19.25 (H)
Width84 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight274 LBS
Height19.25 (H)
Width84 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum WR86-2124SG-5 24" W x 21" D Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
BKI BLF-FC 75 Lbs. Stainless Steel Electric Computer Controls Fryer - 208 Volts 3-Ph
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TA-964 48" W Stainless Steel Adjustable Plate Shelf