Advance Tabco OTS-12-96R 96" W x 12" D 18 Gauge 430 Stainless Steel Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
OTS-12-96R
MPN:
OTS-12-96R
Commercial design services
  • 1" rear up-turn secures items on shelf
  • 18 Gauge for durable, foodservice use
  • NSF certified for sanitation compliance
  • 430 stainless steel construction for corrosion resistance
  • 12" depth maximizes accessible storage
  • 96" width fits 85" - 96" work tables
Weight50 LBS
Height14 (H)
Width96 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesSingle
Width (side - side)85" - 96"
StyleSingle
Weight50 LBS
Height14 (H)
Width96 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesSingle
Width (side - side)85" - 96"
  • Table Mounted Overshelves