Advance Tabco PRCS-25-12 12" W x 25" D Stainless Steel Prestige Cocktail Station
Shop all Advance Tabco Underbar Sink
SKU:
PRCS-25-12
MPN:
PRCS-25-12
Commercial design services
Advance Tabco's PRCS-25-12 cocktail station features a 12" wide, 25" deep stainless steel workstation with a 14" x 10" bowl, left drainboard, 7" splash, glass rinser, and splash-mount faucet.
  • NSF certified for compliance
  • Glass rinser for fast glass turnaround
  • Left drainboard for workflow
  • 12" W x 25" D stainless steel for durability
  • 7" splash mount faucet with 6" spout
  • Includes 9" x 9" x 4" bowl for rinsing
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
Bowl Size14" x 10" Front to Back
ConstructionStainless Steel Top, Front, Ends & Legs
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA7" - 12"
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA7" - 12"
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"