Advance Tabco PRI-19-30-10 30" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-19-30-10
MPN:
PRI-19-30-10
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
  • NSF certified for safety
  • Freestanding for easy setup
  • Compact dimensions fit underbar spaces
  • Durable stainless steel construction
  • 10 cold plate circuits for cooling
  • 11" deep for ample ice storage
Weight140 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth11" Deep
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight140 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth11" Deep
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Advance Tabco GLG-365 60" W x 36" D Galvanized Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TAG-3612 144" W x 36" D Galvanized Base 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Hatco UGA-66D3 66" W Aluminum Double Ultra-Glo Infrared Foodwarmer - 208 Volts 1960 Watts
Yanco RE-210 10.5" Dia. American White Ceramic Round Recovery Salad Plate