Advance Tabco PRI-19-30-XD 30" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 15" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-19-30-XD
MPN:
PRI-19-30-XD
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRI-19-30-XD ice chest, crafted for efficiency and durability. This stainless steel unit measures 30" W x 20" D x 36" H and can hold 121 pounds of ice.
  • NSF certified for health standards
  • Includes 7" backsplash for safety
  • Holds up to 121 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • Freestanding installation for flexibility
  • 15" deep design for ample ice storage
Weight85 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Cold PlateWithout
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins without Cold Plate
Ice Capacity121 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins without Cold Plate
Weight85 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Cold PlateWithout
ConstructionStainless Steel
Ice Capacity121 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification