Advance Tabco PROR-24-24 24" W x 30" D Stainless Steel Prestige Underbar Glass Rack Storage Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Glass Rack Storage Unit
SKU:
PROR-24-24
MPN:
PROR-24-24
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Maximize your bar's efficiency with the Advance Tabco PROR-24-24 stainless steel underbar glass rack storage unit. This durable 24" W x 30" D unit features an open cabinet with rack glides for easy access and organization.
  • Compact dimensions fit underbar spaces
  • NSF certified for commercial use
  • Supports efficient glass storage solutions
  • Durable stainless steel construction
  • Includes 7" backsplash for safety
  • Open cabinet design for easy access
Weight57 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
BaseOpen Cabinet with Rack Glides
ConstructionStainless Steel
Splash7" Splash
TopNone
ManufacturerAdvance Tabco
Filter ConstructionStainless Steel
Weight57 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
ConstructionStainless Steel
Splash7" Splash
TopNone
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Glass Rack Storage Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Advance Tabco EHK-SS-2410M-X 24" D x 120" W 16 Gauge 304 Stainless Steel Special Value Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Yanco OR-3601 8 Oz. 4.5" Dia. Melamine Round Orchis Soup Bowl
Pro IconFree shipping
Yanco HS-213 13.5" L x 10.25" W White Melamine Oval Houston Platter with Red Band
Yanco OC-506 7 Oz. 6.5" W White and Blue Porcelain Round with Ears Ocean Bake Dish
American Metalcraft BSPT5 2"D x 2" W x 2.75" H Rectangular Stainless Steel Sugar Packet Holder
Metro 1824BR 24" W x 18" D Brite Zinc Wire Super Erecta Shelf