Advance Tabco PRPOS-18-DR 18" W x 25" D x 36" H 20 Gauge 300 Stainless Steel Prestige Underbar Point Of Service Cabinet
Shop all Advance Tabco Cash Register Stand
SKU:
PRPOS-18-DR
MPN:
PRPOS-18-DR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco PRPOS-18-DR cabinet measures 18" W x 25" D x 36" H and uses 20 gauge stainless steel. It features a 2" access hole, 12" backsplash, louvered door, adjustable feet, and NSF certification for efficient workflows.
  • Adjustable stainless steel feet
  • 2" cable access hole
  • NSF certified for foodservice
  • 18" W x 25" D for tight spaces
  • 12" backsplash protects walls
  • 20 Gauge 300 stainless steel
Weight60 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Filter TypeCabinets
Gauge20 Gauge
Leg Quantity4
Splash12"
Width (side-side) OA13" - 18"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight60 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Filter TypeCabinets
Gauge20 Gauge
Leg Quantity4
Splash12"
Width (side-side) OA13" - 18"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"