Advance Tabco PRPOS-24-DR 24" W x 25" D x 36" H 20 Gauge 300 Stainless Steel Prestige Underbar Point Of Service Cabinet
Shop all Advance Tabco Cash Register Stand
SKU:
PRPOS-24-DR
MPN:
PRPOS-24-DR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Built for busy beverage stations, the Advance Tabco PRPOS-24-DR underbar cabinet features durable 20 gauge stainless steel, an 18 gauge flat top, and a 2" cable access hole.
  • Adjustable stainless steel bullet feet
  • Louvered door with flush handle
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 20 Gauge 300 series stainless steel
  • 12" high backsplash for splash protection
  • 18 Gauge 300 series stainless steel flat top
Weight150 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Filter TypeCabinets
Gauge20 Gauge
Leg Quantity4
Splash12"
Width (side-side) OA19" - 24"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight150 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front-back) OA24" - 27"
Filter TypeCabinets
Gauge20 Gauge
Leg Quantity4
Splash12"
Width (side-side) OA19" - 24"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"