Advance Tabco PRSCO-19-12 12" W x 25" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-19-12
MPN:
PRSCO-19-12
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCO-19-12 open cabinet base, featuring a 7" splash and a durable design. This 12" W x 25" D underbar drainboard cabinet offers efficient storage and easy access, ensuring convenience.
  • Lightweight at 48 pounds for mobility
  • NSF certified for food safety
  • Ideal for beverage service in bars and restaurants
  • Durable open cabinet design for easy access
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • 7" splash guard prevents spills
Weight48 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight48 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Rosseto BD145 18.5" W x 15" D x 15" H Square Large Lucid Bakery Box