Advance Tabco PRSCO-19-36-M 36" W x 25" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-19-36-M
MPN:
PRSCO-19-36-M
Commercial design services
Maximize efficiency in your beverage service with the Advance Tabco PRSCO-19-36-M open cabinet base. This 36" W x 25" D underbar drainboard cabinet features a 7" splash, providing a clean and organized workspace for your needs.
  • Supports up to 68 pounds
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • Ideal for beverage service and food prep
  • Durable open cabinet design for easy access
  • CSA certified for safety
  • 7" splash guard prevents spills
Weight68 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight68 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit