Advance Tabco PRSJT-12-DR 12" W x 25" D x 36" H 20 Gauge 300 Stainless Steel Prestige Trash Receptacle Cabinet with Door
Shop all Advance Tabco Decorative Trash Can
SKU:
PRSJT-12-DR
MPN:
PRSJT-12-DR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Optimize waste handling with the Advance Tabco PRSJT-12-DR trash receptacle cabinet, a 12" W x 25" D x 36" H unit made from 20 gauge stainless steel. It features a top opening, adjustable feet, a hinged door, and resists corrosion.
  • NSF certified for sanitation compliance
  • Adjustable feet enable level installation
  • Fits Slim Jim™ 11" x 20" x 25" cans for easy waste handling
  • Top trash opening for quick access
  • 20 Gauge 300 stainless steel resists corrosion
Weight60 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeTrash Can Cabinets
Gauge20 Gauge
StyleSlim
ManufacturerAdvance Tabco
MaterialStainless Steel
Weight60 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeTrash Can Cabinets
Gauge20 Gauge
StyleSlim
ManufacturerAdvance Tabco
MaterialStainless Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Advance Tabco
  • Advance Tabco Decorative Trash Can
  • Advance Tabco
Related products
picture
Quantum CB21GY Two 21" Gray Epoxy Antimicrobial Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
picture
Summit FF31L7 17" W White Solid Compact All-Refrigerator - 115 Volts 1-Ph
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 7-PS-27 7.75" H Bolted Side Splash for Hand Sinks
Metro HS2430 30" W x 24" D Stainless Steel Super Erecta Hot Heated Shelf - 120 Volts