Advance Tabco PRSP-25-24 24" W x 25" D Stainless Steel Prestige Sink Prep Station
Shop all Advance Tabco Underbar Sink
SKU:
PRSP-25-24
MPN:
PRSP-25-24
Commercial design services
Advance Tabco PRSP-25-24 stainless steel prep station offers a compact, durable underbar solution with a 9" x 9" x 4" bowl, 7" splash, left drainboards, poly cutting board, glass rinser, dipperwell, and NSF certification.
  • Poly cutting board for prep surface
  • Splash mount faucet with 6" spout
  • NSF certified for foodservice
  • 24" W x 25" D stainless steel
  • Integrated glass rinser and dipperwell
  • Includes 9" x 9" x 4" bowl for prep
Weight80 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
Bowl Size9" x 9" Front to Back
ConstructionStainless Steel Top, Front, Ends & Legs
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA7" - 12"
Weight80 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
Bowl Size9" x 9" Front to Back
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA7" - 12"
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink