Advance Tabco PRSR-19-24 24" W x 25" D Stainless Steel Slanted Top Prestige Underbar Glass Rack Storage Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Glass Rack Storage Unit
SKU:
PRSR-19-24
MPN:
PRSR-19-24
Commercial design services
Maximize storage efficiency with the Advance Tabco PRSR-19-24 stainless steel slanted top underbar glass rack. This 24" W x 25" D unit is designed for durability and features an open cabinet with rack glides for easy access.
  • NSF certified for commercial use
  • Includes 7" backsplash for safety
  • Compact dimensions fit underbar spaces
  • Durable stainless steel construction
  • Open cabinet with rack glides
  • Slanted top design for easy access
Weight50 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
BaseOpen Cabinet with Rack Glides
ConstructionStainless Steel
Splash7" Splash
TopSlanted
ManufacturerAdvance Tabco
Filter ConstructionStainless Steel
Weight50 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
Splash7" Splash
TopSlanted
ManufacturerAdvance Tabco
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Glass Rack Storage Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Advance Tabco SW-132 132" W Stainless Steel Double Hooks Pot Rack
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco EB-SS-369 108" W x 36" D 304 Stainless Steel 14 Gauge Open Front Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco RA-25SV 5" Dia. Swivel Special Value Bolted Stem Caster
Advance Tabco 7-PS-104 20 Oz. Stainless Steel Wall Mount Electronic Touchless Soap Dispenser
Advance Tabco VCTC-248 96" W x 25" D 16 Gauge 304 Stainless Steel Satin Countertop
Hatco TQ3500H208S615 14.7" W Horizontal Countertop Toast-Qwik Conveyor Toaster - 208 Volts
Yanco NS-703G 10.25" Dia. Green Melamine Round Deep Nessico 3 Compartments Plate
Yanco MD-612 12" L x 12" W White Melamine Round in Triangular Milando Plate