Advance Tabco PRSSR-42-LC 42" W Stainless Steel Single Locking Prestige Speed Rail
Shop all Advance Tabco Speed Rails and Speed Racks
SKU:
PRSSR-42-LC
MPN:
PRSSR-42-LC
Commercial design services
  • Sound-deadened design to minimize noise
  • Round screw hole mounting for stability
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 42" stainless steel for durability
  • Holds 10 bottles for bar service
  • Locks securely to protect inventory
Weight16 LBS
Width42 (W)
ConstructionStainless Steel
MountingRound Screw Hole
StyleSingle
Width (side - side)40 - 59 Inches
ManufacturerAdvance Tabco
Weight16 LBS
Width42 (W)
ConstructionStainless Steel
MountingRound Screw Hole
StyleSingle
  • NSF Certified certification
  • Bartending Supplies
  • Dispensers and Alcohol Displays
  • Speed Rails and Speed Racks
  • Bartending Supplies
  • Speed Rails and Speed Racks
Related products
picture
FOH DAP001WHP23 9" W x 5" D Rectangle Porcelain Linear Design Kyoto Plate (12 Each Per Case)
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco K-2AF Poly-Vance Sink Cover for 10" x 14" Fabricated Bowl
Pro IconFree shipping
Thunder Group NS315W 15 Oz. NuStone White Melamine Nappie Bowl
Univex 1000907 .09" For VS9H Shredder Plate
Winholt AL-L-2-BP 28" W Aluminum Mobile Lug Cart