Advance Tabco PRU-24-60L-10 60" W x 30" D x 36" H Stainless Steel Prestige Uni-Serv Speed Bar
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
PRU-24-60L-10
MPN:
PRU-24-60L-10
Commercial design services
Advance Tabco's PRU-24-60L-10 speed bar offers a 60" x 30" stainless steel workstation with a left insulated ice bin, 10-circuit cold plate, and 89 lbs ice capacity.
  • Blender station with outlet and 30" speed rail
  • Recessed drainboard with removable top
  • NSF certified with adjustable legs
  • 60" W x 30" D x 36" H stainless steel
  • 89 lbs ice capacity
  • 30"W x 11"D insulated ice bin with 10-circuit cold plate
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Blender Unit TypeWith Sink
Cold Plate(10) Circuit
ConstructionStainless Steel
Filter TypeBeverage Tables with Underbar Ice Bins
Ice Bin LocationLeft Side
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
Working Height29"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Blender Unit TypeWith Sink
Cold Plate(10) Circuit
ConstructionStainless Steel
Ice Bin LocationLeft Side
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
Working Height29"