Advance Tabco PRWC-19-18-DR 18" W x 25" D x 30" H Stainless Steel Prestige Wet and Dry Waste Cabinet
Shop all Advance Tabco Sink Cabinet
SKU:
PRWC-19-18-DR
MPN:
PRWC-19-18-DR
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco PRWC-19-18-DR stainless steel waste cabinet measures 18" W x 25" D x 30" H.
  • Front-hinged door for access
  • 4" splash mount faucet with swing spout
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 18" W x 25" D x 30" H stainless steel
  • 9" W x 9" D x 4" deep sink for waste
  • Integrated 6" waste chute for disposal
Weight60 LBS
Height30 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Weight60 LBS
Height30 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Advance Tabco
  • Advance Tabco Sink Cabinet
  • Advance Tabco
  • Advance Tabco Sink Cabinet