Advance Tabco PT-18S-132 132" W x 18" D Stainless Steel Splash Mounted Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
PT-18S-132
MPN:
PT-18S-132
Commercial design services
Advance Tabco PT-18S-132 stainless steel splash-mounted overshelf is 132" wide and 18" deep. It mounts to the rear of a work table, protecting walls and freeing counter space.
  • Single shelf maximizes under-counter workspace
  • Splash-mounted uprights protect walls
  • Stainless steel for durability and sanitation
  • 18" depth accommodates trays and pans
  • 132" width fits large prep stations, reducing clutter
Weight40 LBS
Height6.25 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)121" - 132"
StyleSingle
Weight40 LBS
Height6.25 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)121" - 132"
  • Table Mounted Overshelves