Advance Tabco SLI-12-36-7-X 36" W X 18" D Stainless Steel Special Value Cocktail Unit
Shop all Advance Tabco
SKU:
SLI-12-36-7-X
MPN:
SLI-12-36-7-X
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • NSF certified for safety standards
  • Compact size fits various spaces
  • Holds up to 119 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • 7 circuits for efficient cooling
  • Freestanding design for easy placement
Weight98 LBS
Height33 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
ConstructionStainless Steel & Galvanized
ManufacturerAdvance Tabco
Splash4"
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Cold Plate7 Circuits
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Weight98 LBS
Height33 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
ManufacturerAdvance Tabco
Splash4"
Cold Plate7 Circuits
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"