Advance Tabco STFC-18-36 36" W Stainless Steel Stationary Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFC-18-36
MPN:
STFC-18-36
Commercial design services
Optimize service flow with the Advance Tabco STFC-18-36 stainless steel food shield for countertops.
  • NSF-compliant side panels at 18" depth
  • 18" D countertop for full-service lines
  • Single-face design for cafeteria service
  • 36" W stainless steel frame
  • 3/8" top shelf supports 100 pounds
  • 1/4" heat-tempered glass front and sides
Weight141 LBS
Height18 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length36"