Advance Tabco STFS-18-60 60" W Stainless Steel Stationary Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFS-18-60
MPN:
STFS-18-60
Commercial design services
Advance Tabco STFS-18-60 stainless steel food shield offers a 60" self-service sneeze guard with 3/8" tempered glass and 1/4" side panels. It supports 100 pounds on the top glass and is CSA and NSF compliant for foodservice.
  • Single-sided self-service design
  • Top glass shelf holds 100 pounds
  • NSF certified, durable stainless steel frame
  • 60" stainless steel sneeze guard
  • 1/4" side panels, 18" deep, NSF compliant
  • 3/8" heat-tempered front glass
Weight216 LBS
Height18 (H)
Width60 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight216 LBS
Height18 (H)
Width60 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards