American Metalcraft DWHSSEA12 12" Stainless Steel Square Silver Double Wall Seafood Tray
SKU:
DWHSSEA12
MPN:
DWHSSEA12
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Elevate your seafood presentation with the American Metalcraft DWHSSEA12, a 12" stainless steel square double wall tray. Weighing 2.38 pounds, this durable and stylish serving piece is perfect for any culinary setting.
  • Versatile for seafood serving
  • Lightweight at 2.38 lbs
  • Easy to clean for busy kitchens
  • Durable stainless steel
  • Square shape enhances style
  • Double wall for insulation
Weight2.38 LBS
Height2.25 (H)
Dishwasher SafeYes
MaterialStainless Steel
ShapeSquare
ManufacturerAmerican Metalcraft
Dimensions11.85 11.8 2.3
Weight2.38 LBS
Height2.25 (H)
Dishwasher SafeYes
MaterialStainless Steel
ShapeSquare
Dimensions11.85 11.8 2.3
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from American Metalcraft
American Metalcraft FSMEL21 Tray, 21"
American Metalcraft BVHT1 Serving Tongs, 9"
American Metalcraft NSPDS8 Size 8 Grey Handle Thumb Disher
American Metalcraft TP15 Pizza Pan, wide rim, 15"