American Metalcraft DWHVSEA18 18" L Oval Stainless Steel Double Wall Seafood Tray
SKU:
DWHVSEA18
MPN:
DWHVSEA18
Commercial design services
Elevate your seafood presentation with the American Metalcraft DWHVSEA18 18" L Oval Stainless Steel Double Wall Seafood Tray. Made from durable stainless steel, this tray combines style and functionality for beautiful culinary displays.
  • Ideal for seafood serving
  • Lightweight at 3.64 pounds
  • Compatible with table settings
  • Durable stainless steel
  • Elegant oval shape
  • Double wall for insulation
Weight3.64 LBS
Height2.25 (H)
Width9 (W)
Length18"
MaterialStainless Steel
ShapeOval
ManufacturerAmerican Metalcraft
Dimensions17.85 11.85 2.45
Weight3.64 LBS
Height2.25 (H)
Width9 (W)
Length18"
MaterialStainless Steel
ShapeOval
Dimensions17.85 11.85 2.45
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from American Metalcraft
American Metalcraft FSMEL21 Tray, 21"
American Metalcraft BVHT1 Serving Tongs, 9"
American Metalcraft NSPDS8 Size 8 Grey Handle Thumb Disher
American Metalcraft TP15 Pizza Pan, wide rim, 15"