American Metalcraft DWSSEA10 10" Stainless Steel Square Silver Double Wall Seafood Tray
SKU:
DWSSEA10
MPN:
DWSSEA10
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Handle heavy service with the American Metalcraft DWSSEA10 seafood tray, a 10" square double-wall stainless steel design that offers thermal retention and resists warping.
  • Lightweight 1.83 pounds eases handling
  • Durable stainless steel ensures longevity and hygiene
  • Square 10" footprint optimizes plating space
  • Double-wall design offers thermal insulation for hot or cold service
Weight1.83 LBS
Height2.25 (H)
Dishwasher SafeYes
MaterialStainless Steel
ShapeSquare
ManufacturerAmerican Metalcraft
Dimensions10.05 9.9 2.3
Weight1.83 LBS
Height2.25 (H)
Dishwasher SafeYes
MaterialStainless Steel
ShapeSquare
Dimensions10.05 9.9 2.3
  • Tabletop
  • Dinnerware
  • Servingware and Dinnerware Accessories
  • Seafood Pots and Serving Trays
  • Tabletop
  • Dinnerware
Related products
Advance Tabco SS-485 60" W x 48" D Stainless Steel Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Pro IconFree shipping
Hatco HL-30-2 30" W Strip Type Glo-Rite Display Light with Aluminum Housing and Toggle Switch - 240 Watts