Breville Commercial PSC-FTP18 4.8 Gal. Sous Vide Circulator Tank
Shop all Breville Immersion Circulator and Accessories
SKU:
PSC-FTP18
MPN:
PSC-FTP18
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Breville Commercial psc-ftp18 sous vide tank holds 4.8 gallons in a durable polycarbonate body. It fits compact prep stations with 18" width, 12" depth, and 9" height.
  • Compatible with PSC-FTP18 circulators
  • Lightweight 1.36 pounds for easy handling
  • Transparent for easy monitoring
  • Polycarbonate tank for impact resistance
  • Compact 18" width and 9" height for tight kitchens