CAC China PDTR-11BN Plastic Round Super Tray (12 Each Per Case)
Shop all CACChina Plastic Serving Platter & Tray
SKU:
PDTR-11BN
MPN:
PDTR-11BN
Commercial design services
CAC China PDTR-11BN plastic round tray offers durable serviceware for busy foodservice settings. With an 11" diameter and brown finish, it features NSF certification and comes in a case of 12 for easy inventory and repeated use.
  • Brown finish complements warm settings
  • Stackable for compact storage
  • NSF certified for food-safe use
  • Durable plastic resists chipping and cracking
  • Lightweight design reduces staff fatigue
  • 11" round profile optimizes service area
Width11 (W)
Long Side / Diameter11"
ManufacturerCAC China
Width11 (W)
Long Side / Diameter11"
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
CAC China TST-16 10.5" Dia. Super White Porcelain Round Transitions Plate (1 Dozen)
CAC China GW-120 12" Dia. 26 Oz. Bone White Porcelain Round Great Wall Pasta Bowl (1 Dozen)
CAC China WB-8 12 Oz. Bone White Porcelain Round Fashionware Bowl (2 Dozen Per Case)
CAC China GS-10 13 Oz. American White Ceramic Round Greenbrier Grapefruit Bowl (3 Dozen Per Case)
CAC China WH-2 5.5" L Bone White Porcelain Square White Pearl Saucer (3 Dozen Per Case)
CAC China PS-20 11" Dia. Bone White Porcelain Round Paris-French Champagne Plate (1 Dozen)