CAC China PDTR-16BN Plastic Round Super Tray (12 Each Per Case)
Shop all CACChina Plastic Serving Platter & Tray
SKU:
PDTR-16BN
MPN:
PDTR-16BN
Commercial design services
CAC China PDTR-16BN plastic round super tray offers durable, NSF-certified performance for high-volume serving. At 16" in diameter, it resists impact and cleans quickly for efficient foodservice operations.
  • Stackable for compact storage
  • Lightweight design eases transport
  • NSF certified for foodservice compliance
  • Durable plastic resists breakage and wear
  • Brown finish complements warm dining themes
  • 16" round surface maximizes display area
Width16 (W)
Long Side / Diameter16"
ManufacturerCAC China
Width16 (W)
Long Side / Diameter16"
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
CAC China TST-16 10.5" Dia. Super White Porcelain Round Transitions Plate (1 Dozen)
CAC China GW-120 12" Dia. 26 Oz. Bone White Porcelain Round Great Wall Pasta Bowl (1 Dozen)
CAC China WB-8 12 Oz. Bone White Porcelain Round Fashionware Bowl (2 Dozen Per Case)
CAC China GS-10 13 Oz. American White Ceramic Round Greenbrier Grapefruit Bowl (3 Dozen Per Case)
CAC China WH-2 5.5" L Bone White Porcelain Square White Pearl Saucer (3 Dozen Per Case)
CAC China PS-20 11" Dia. Bone White Porcelain Round Paris-French Champagne Plate (1 Dozen)